Magas vízoldékony rosttartalma miatt az útifűmaghéj megduzzadabélben, így növelve a bélfalakra kifejtett nyomást és fokozva az emésztés hatékonyságát. Az útifűmaghéjban található prebiotikus hatású rostok táplálják a bélben élő hasznos baktériumokat, s - mivel az egészséges bélrendszer az immunrendszer egészséges működésének egyik sarokköve - fokozzák a szervezet természetes védekezőképességét.
Az útifűmaghéj rosttartalma lisztté őrlése után is megmarad!
Az útifűmaghéj lisztet egészségvédő hatásáért fogyaszthatjuk vízben elkeverve (a megfelelő mennyiségről tájékozódjunk az adott termék leírásában és kérjünk tanácsot kezelőorvosunktól!).
Alkalmazhatjuk sütéshez és főzéshez más, reform lisztekkel vagy lisztkeverékekkel együtt kenyér vagy péksütemények készítéséhez. Az útifűmaghéj lisztje segít a tészta kellemes, laza, szivacsos állagának kialakításában. Liszt nélkül készített ételeknél megakadályozza a vízkiválást. Vízfelvevő képessége miatt helyettesítheti a zselatint, alkalmazhatjuk továbbá pudingok készítéséhez is.
Fontos! Az útifűmaghéj vagy az útifűmaghéj liszt fogyasztása során különösen figyeljünk oda az elegendő folyadékbevitelre! Az útifűmaghéj fogyasztása 6 éves kor alatt és bélelzáródás esetén nem javasolt!
A csipkebogyó magjainak őrlésével előállított liszt jelentős C-vitamin tartalommal bír, ezen kívül vitaminok, ásványi anyagok, antioxidánsok és esszenciális zsírsavak természetes forrása. Segítséget nyújthat az immunrendszer védekezőképességének megőrzésében, a gyulladások csökkentésében, rostanyagai segíthetik az emésztést. A diétás étrendbe is beilleszthető.
Külsőleg is alkalmazható, natúr bőrápoló kozmetikum.
A zöldbanán liszt szárításával, majd őrlésével előállított lisztet gluténérzékenyek is felhasználhatják. Glikémiás indexe alacsony, nem emeli meg gyorsan a vércukorszintet. Kiváló magnéziumforrás, továbbá cinket és foszfort is tartalmaz.
Szinte bármilyen receptben helyettesíthetiabúzalisztet, magas keményítőtartalma miatt kevesebbet kell felhasználni belőle, mint a búzalisztből. Íze kellemes, maglisztekre emlékeztető, nincs a banán ízéhez hasonló aromája.
A magas rosttartalmú útifű maghéj hatékony segítséget nyújt az emésztőrendszer egészségének megőrzésében, fogyasztása azoknak is ajánlott, akik érzékeny bélrendszerrel rendelkeznek, vagy diétáznak.
Élelmi rostban igen gazdag gabonaféle, fogyasztásával elősegíthető a hatékony anyagcsere fenntartása.
A Herbaferm csepp gyógynövények természetes fermentációjával készül. Megnyugtatja a szervezetet, az egészséges emésztés helyreállításával pedig beindítja a regenerációs folyamatokat.
Magas rosttartalmú útifűmaghéj kivonat kapszula az egészséges bélműködésért.