Az útifű maghéj képes vizet felvenni, lisztjével sűríthetünk főzelékeket, tésztákba keverve pedig fellazíthatjuk azok állagát. Az alábbiakban olyan ételek receptjeit találjuk, amik tökéletesen kiegészítik a méregtelenítést és a béltisztítást.
Hozzávalók:
12dkg zabpehelyliszt
6dkg hajdinaliszt
2 evőkanál lenmagpehely
2 evőkanál útifű maghéj
2 evőkanál olívaolaj vagy olvasztott kókuszolaj
3dl víz
fél mokkáskanál szódabikarbóna
fél mokkáskanál citromsav vagy aszkorbinsav
1 mokkáskanál só
A szárazanyagot összekeverjük, ezután hozzáadjuk a folyadékokat. Addig keverjük, amíg a tészta elválik a tál falától, majd hagyjuk állni 5 percig, hogy az útifű maghéj megszívja magát. Újra keverjük át és formáljunk gombócokat a tésztából, helyezzük sütőpapírral kibélelt tepsibe és 180 fokon süssük 40-50 percig.
Hozzávalók:
20dkg zabpehelyliszt
2 evőkanál útifű maghéj
1dl növényi tej
1db tojás
1 evőkanál cukrozatlan kakaópor
2 evőkanál méz vagy édesítőszer
1 mokkáskanál szódabikarbóna
fél mokkáskanál citromsav vagy aszkorbinsav
1 csipet só
A szárazanyagot összekeverjük, majd hozzáadjuk a folyadékot. Hagyjuk állni a tésztát 5-10 percig, majd tegyük formákba és süssük 220 fokon 20 percig. Ha a ropogósabb muffint kedveljük, 5-10 perccel süssük tovább!
Hozzávalók:
3db barack
1 evőkanál kókuszreszelék
1 mokkáskanál fahéj
fél evőkanál útifű maghéj
A barackot meghámozzuk, kimagozzuk, majd beletesszük a turmixgépbe, hozzáadjuk a kókuszreszeléket és a fahéjat. Turmixgép hiányában használhatuk botmixert is. Nem kell teljesen elpépesíteni az alapanyagokat, lehet egy kicsit darabos. Utoljára az útifű maghéjat keverjük el benne kanál segítségével. Tegyük üvegbe a kész dzsemet, rakjuk hűtőbe és hagyjuk fél órán át állni.
Bármilyen főzeléket vagy krémlevest sűríthetünk útifű maghéjjal vagy annak lisztjével. Egyedül egy dologra kell ügyelnünk: nem kell feltétlen rántást készíteni az útifű maghéjból, rögtön beletehetjük a sűrítendő ételbe. Először a forró levesből vagy főzelékből merjünk ki egy merőkanálnyit, keverjük el 1 kiskanálnyi útifű maghéj liszttel (=1 evőkanál egész útifű maghéj), majd az így kapott keveréket fokozatosan adjuk hozzá a leveshez. Ezzel a módszerrel elkerülhető a csomósodás.
A magas rosttartalmú útifű maghéj hatékony segítséget nyújt az emésztőrendszer egészségének megőrzésében, fogyasztása azoknak is ajánlott, akik érzékeny bélrendszerrel rendelkeznek, vagy diétáznak.
Élelmi rostban igen gazdag gabonaféle, fogyasztásával elősegíthető a hatékony anyagcsere fenntartása.
A Herbaferm csepp gyógynövények természetes fermentációjával készül. Megnyugtatja a szervezetet, az egészséges emésztés helyreállításával pedig beindítja a regenerációs folyamatokat.
Magas rosttartalmú útifűmaghéj kivonat kapszula az egészséges bélműködésért.